Den isolerade termosen Americano® POP med dubbelvägg innehåller 47 % återvunnen Prevented ocean plastic. Tack vare en världsnyhet inom återvinning kan PP-muggar för engångsbruk nu samlas in och återvinnas mekaniskt till nya livsmedelssäkra produkter, precis som den här! Faktum är att denna termos förvandlar 20 plastmuggar för engångsbruk till en dryckesartikel som kan användas om och om igen och sedan återvinnas på nytt! Kapaciteten på 350 ml är praktisk och passar perfekt för daglig användning i hemmet, på kontoret och på resan. Muggen är helt återvinningsbar, BPA-fri och tål maskindisk. Varje mugg levereras i en egen kartong, vilket gör den idealisk som gåva eller för presentation i butik. Tillverkad i Storbritannien.
0,44 kg
| Antal | 50 | 100 | 250 | 500 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 82,00 | 72,00 | 66,00 | 64,00 |
Vit
| Minsta antal vid order | Produkten kan beställas i färre antal men en avgift kan då tillkomma |
| Green Points | 62 |
| CO2-avtryck | 0,44 kg |
| Modell | None |
| Ursprungsland | STORBRITANNIEN |
| Material | 12% PP plast och 41% Återvunnen PP-plast och 47% Återvunnen PP-plast (POP) |
| Diameter | 9,45cm |
| Storlek | 15,4 x Ø 9,45 cm |
| Förpackning | 50st |
| Bruttovikt | 8,2kg |
| Vikt | 7,79kg |
| Förpackning | 49x50x40cm |
| GTIN / EAN | 8713159771340 |
| GPSR-Information | PF Concept International Coöperatief U.A. 2371 DX Roelofarendsveen The Netherlands PF Concept UK Neptune House Sycamore Trading Est Squires Gate La Blackpool FY4 3RL United Kingdom E-post: http://www.pfconcept.com/contact/ |
| Certifikat | SMETA |
| Price information | All prices are SEK exkl. moms. Printing cost requires a print-ready original. |
| Nuvarande | 10000 |
Here you can quickly ask a question about the product.
We will reply as soon as we can.
| What | Quantity | Price/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |