Glasets betydelse för drycken - själva upplevelsen att dricka den - ska inte underskattas. I synnerhet inte om glaset är från Orrefors. Som Martti Rytkönens serie City. Mönstrets linjespel hämtar inspiration från strålkastarnas sken, dansande mellan storstadens fasader i glas och metall. City manar fram den kosmopolitiska känslan som sätter pricken över i, vare sig du befinner dig på en skärgårdsö eller en takbar omgiven av skyskrapor. Serien lanserades 2016.
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st |
440,00 |
| Material | Kristallglas |
| Designer | Martti Rytkönen |
| Serie | City |
| Volym | 34 cl |
| Vikt | 0.39 kg |
| Bredd | 8.6 cm |
| Höjd | 9.1 cm |
| Längd | 8.6 cm |
| Tvättråd | Tål maskindisk |
| Ursprungsland | DE |
| Price information | All prices are SEK exkl. moms. |
| Nuvarande | 8800 |
Here you can quickly ask a question about the product.
We will reply as soon as we can.
| What | Quantity | Price/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |