Klassisk vardagsryggsäck i 285 gsm återvunnen canvas. Ryggsäcken har rymliga fack på fram och baksidan, gott om plats för dina tillhörigheter. Med AWARE spårämne som validerar användandet av genuint återvunna material. 2% av intäkterna för varje såld Impact-produkt kommer att doneras till Water.org. 70% återvunnen bomull, 30% återvunnen polyester.
Till digitalt produktpass »
2.35 KG
| Antal | 1 | 100 | 250 | 500 | 1000 | 1500 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 110,00 | 107,00 | 104,00 | 101,00 | 99,00 | 97,00 |
Luscious red
| Storlek | 30 x 13.5 x 41 cm |
| Vikt | 310g |
| Tryckyta | 150 x 80 mm |
| Material | Återvunnen Canvas |
| Ursprungsland | BGD |
| Product Compliance | Överensstämmelse med direktiv 2002/61/EC om användning av azofärgämnen, Överensstämmelse med kadmiumdirektivet 91/338/EC, Överensstämmelse med direktiv EN 14184-1 om formaldehyd, Överensstämmelse med USA:s regler om blyhalter, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med direktiv om ftalatinnehåll, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Denna produkt med XD Aware? bör kontrolleras på äktheten för varje leverans |
| Spårbarhet | AWARE Physical |
| Social Compliance | SMETA |
| GPSR-Information | https://www.xdconnects.com/en-gb/contact-us product@xdconnects.com |
| Price information | All prices are SEK exkl. moms. Printing cost requires a print-ready original. |
| Nuvarande | 733 |
Here you can quickly ask a question about the product.
We will reply as soon as we can.
| What | Quantity | Price/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |